Turkish-Parts Club ||ıı| Index |ıı||
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evanescence Hayran Klübü

Evanescence Hayran Klübü Empty Evanescence Hayran Klübü

Mesaj tarafından kardelen Salı Haz. 05, 2007 2:56 pm

Arkadaslar siz de benım gıbı Eva hayranıysanız buyrun işte hayran klübümüs Evanescence Hayran Klübü Icon_biggrin
klubün kuralları :

burda sohbet deil daha çok evanesecence hakkında paylaşım gerekiyor. Üye olmak isteyenler isteklerini buraya yazarak deil bana ö.m atarak bildirirlerse çok sevinirim

evanescence hakkında bazı bilgiler

Grup Üyeleri

Mevcut Üyeler

* Amy Lee - Vokal ve piyano
* John LeCompt - Gitar
* Rocky Gray - Bateri
* William Boyd - Bas Gitar
* Terry Balsamo - Gitar

Eski Üyeler

* Ben Moody - Gitar (Grubun kurucularından; Ekim 2003'de ayrıldı.)
* David Hodges - Klavye (Aralık 2002'de ayrıldı.)

Hakkında

Evanescence 'duman gibi yok olmak' anlamına geliyor. Vokalde Amy Lee, gitarlarda Ben Moody'den oluşan grup ilk albümü "Fallen"'ı yayınladı. Peki o gerçekten ilk albümleri miydi? "Nasıl yani?" konusuna az sonra geçeceğiz. Arkansaslı grup, Amy'nin inanılmaz sesi ile diğer nu-metal gruplarından ayrılıyor. Amy'ye göre grubun sırrı müziklerinin epik, dramatik ve karanlık olması. Belki de Amy'nin ta kendisi. Grubu kuran Amy ve Ben, çocukken yaz kampında tanışmışlar. Amy piyanoyla Meat Loaf'ın "I'd Do Anything For Love"ını çalarak oyalanıyormuş, Meat Loaf hayranı olan Ben hemen gidip tanışmış ve grup kurmaya o gün karar vermişler. Kendi çabaları ile yayınladıkları, cd yazıcı ile çoğalttıkları ilk EP'leri ile yerel olarak oldukça tanınmışlar. O albümü bugün 'komik' olarak nitelendiriyorlar. Arkasından ikinci EP "Whisper" ve 2000 yılında ilk albüm "Origin" gelmiş. Ancak kendilerine özel bir sebepten dolayı, bu albümü hiç yayınlanmamış saymak istiyorlarmış. Bu sebeple Amazon gibi yayınlarda ve resmi sitelerinde "Fallen", ilk albüm olarak görünmektedir.

Albümleri

Evanescence EP

Yayınlanma Tarihi:1998 cd-r ile sadece 100 adet basılmıştır Şarkılar: 1) Where Will You Go 2) Solitude 3) Imaginary 4) Exodus 5) So Close 6) Understanding 7) The End

Whisper EP / Sound Asleep EP

Yayınlanma Tarihi:1999 Cd-r ile sadece 50 adet basılmıştır Şarkılar: 1) Give Unto Me (Sound Asleep) 2) Whisper 3) Understanding (Sound Asleep Version) 4) Forgive Me 5) Understanding (original Version) 6) Ascension of the Spirit

ORIGIN

Yayınlanma Tarihi:4 Kasım 2000

Şarkılar: 1. Origin 2. Whisper 3. Imaginary 4. My Immortal 5. Where Will You Go 6. Field of Innocence 7. Even In Death 8. Anywhere 9. Lies 10. Away From Me 11. Eternal

FALLEN

Yayınlanma tarihi:4 Mart 2003

Şarkılar: 1. Going Under 2. Bring Me To Life 3. Everybody's Fool 4. My Immortal 5. Haunted 6. Tourniquet 7. Imaginary 8. Taking Over Me 9. Hello 10. My Last Breath 11. Whisper
kardelen
kardelen
Moderator
Moderator

- Similar topics